Projekt, który ruszy od września br

mPotęga w Gołuszowicach dla klas IV -VI

Mamy to!
W IX edycji mPotęgi grantami nagrodzono 114 projektów z całej Polski. Na konkurs wpłynęło 478 wniosków. Dofinansowanie otrzyma tylko 114 projektów w tym nasz – 83 projekty kierowane do uczniów klas 4-6 i 31 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.
Program mPotęga to program ogólnopolski skierowany do szkół, uczelni, stowarzyszeń, fundacji i bibliotek, których celem jest promowanie nauki matematyki w ciekawy i nieszablonowy sposób. U podstaw mPotęgi leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb. (źródło: Biuro Programu mPotęga)
Miło nam poinformować Państwa, że nasza szkoła sięgnęła po nowe rozwiązania nauczania matematyki. Jeszcze przed wakacjami p. E. Korbecka opracowała autorski projekt na innowacyjne działania matematyczne pt. „MATEMATYCZNA PAKA GOŁUSZOWICKIEGO BYSTRZAKA”. Dofinansowanie to kwota 5000 zł.
Cel projektu:
1. Rozwijanie i utrwalenie kompetencji matematycznych poprzez stosowanie metod aktywizujących i naukę przez praktykę
2. Uświadomienie uczniów jak ważna rolę w codziennym życiu odgrywa matematyka
3. Budowanie pozytywnej więzi między uczniami i umiejętności komunikacji i pracy w zespole
Projekt ma na celu wzbogacić edukację matematyczną, podnieść kompetencje dzieci i pokazać, że matematyki można uczyć się w ciekawy, aktywny i nietypowy sposób. Ważnie będą dla nas osobiste doświadczenia dziecka. Stanowią one bowiem budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności. Chcemy stworzyć warunki rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, zainteresowań matematycznych, wyrobić nawyk obserwacji, eksperymentowania, samodzielnego poszukiwania.
Każde spotkanie będzie poruszało inne zagadnienie. Chcemy, aby uczniowie pracując w grupach umieli wykorzystać najprostsze pojęcia geometrii w sytuacjach praktycznych, rozwinęli wyobraźnię przestrzenną i działania na ułamkach. Pragniemy, aby rodzice zaangażowali się bardziej w rozwój intelektualny dzieci, przejawiali inicjatywę i realizowali własne pomysły wspólnych zabaw i spędzania czasu z dziećmi.

Skip to content